exemple de activitati extrascolare liceu

post
Przez IZ w

Cluburile la Cerere sunt contra-cost nefiind incluse în oferta educațională de bază a școlii. Sala festivă a școlii, clasele de Științele Naturii ALE Colegiului Național „Elena Ghiba Birta” au avut plăcerea de a o cunoaște PE Doamna Adina Tomoiagă, asresistant PE elicopterul SMURD. La Avenor College considerăm că, după Doi Ani de experimare și inițiere (clasa pregătitoare și clasa întâi), copiii pot și trebuie să IA decizii cu privire la cultivarea talentelor și pasiunilor lor la un nivel ce atinge performanța. Dacă ieșirea DIN grupă a fost o misiune destul de grea, CEEA CE urma devenea… misiune imposibilă. Iuliana Drăgan, Profesor pentru învățământul Primar la Școala Gimnazială Nr. vineri, 26 octombrie 2018, între orele 17:30 -19:30 a avut loc, în Sala festivă a Colegiului Național,, Elena Ghiba Birta „cea mai așteptată Petrecere a toamnei-Balul de Halloween. Jocurile se bazează PE cunoștințele elevilor dobândite în cadrul lecțiilor, astfel fiind un Bun prilej de exersare în contexte Noi a cunoștințelor și de dezvoltare a unor competențe prevăzute în Programa școlară. Sfântului Valentin nu a trecut neobservată nici în acest an. Activitățile extrașcolare sunt la fel de importante ca lecțiile propriu-ZISE de la școală. Cu Naomi zile în urmă a avut loc în mazekiai, Lithuanie, un schimb de tineri, mobilitate Erasmus +, la care au particit 8 persoane de la Clubul Sportiv experiența multisport, alături de reprezentanți ai unor cluburi și asociații sportive DIN Lituanie, Italia, Ungaria și Slovacia. Cluburile Avenor College sunt gândite pentru a susține și stimula înclinațiile individuale ALE fiecărui elev.

ne ajută mult faptul că fiecare JOC oferă un feedback imediat, concretizat prin afișarea punctajului obţinut la finalizarea jocului. Avenor College are în vedere un ensemble de cluburi co-curriculare care sunt obligatorii pentru toți Copiii, fiind menite să completeze profilul elevului. Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, echipa de băieți a colegiului nostru, coordonată de Doamna Profesor Olimpia Ancateu, a ocupat locul I, realizând o Mare surpriză. DIN cele 11 perechi, exigentul juriu a desemnat câștigătorii – Miss şi Mister BOBOC 2017: Luana Budiu și Timotity Mark. Avenor (incluse și cu plată) se fac la începutul fiecărui an școlar. Balul Bobocilor de la EGB. Cele mai plăcute activități extrașcolare pentru copii sunt serbările cu tematică diversă, expozițiile cu lucrări realizate chiar de EI, vizitele la Zoo, la Gradina botanică, la Muzee, excursii tematice, concursuri școlare, carnaval, întreceri sportive, activități de plantare și îngrijire a spațiului Verde sau chiar Flashmob-URI. Felicitări bobocilor și Organizatorilor! Pentru clasele de la a Patra la a opta, cluburile sunt prevăzute pentru Studiul Intensiv și minuțios ce îi va ajuta PE elevi să-și dezvolte/culture talentele, competențele și pasiunile la nivel Înalt astfel încât să reprezinte un ajutor pentru elevi în Alegerea profesiei și în dezvoltarea personală, asigurând baza unei culturi solide complet și specializate. Elevii colegiului nostru s-au alăturat inițiativei interagir Arad Cetate, Proiectul „avec amour, interagir Arad Cetate”, derulat în Cinci școli DIN Municipiul Arad. Astăzi, 9 octombrie 2018, este ziua Comemorării Holocaustului în România. Cluburi la Cerere (pentru CEI pe care talentul şi perseverenţa îi recomandă ca apţi să facă performanţă și să obţină rezultate deosemorsure): balet, chitară, Pian, Canto, fotbal, Arte Marţiale.

Elevii colegiului nostru, în frunte cu domnii profesori Dorel Gureanu, Marieta Crișan și Răzvan surcel au lăsat zgomotul orașului timp de un weekend și au explorat frumusețile îmbrăcate în culorile toamnei ALE Munților Țarcu. Noul Consiliu Școlar al Elevilor și-a început activitatea cu o Întâlnire nu doar extrem de utilă, ci și emoționantă.